E-shop

Luxusní španělské matrace

Kvalitní spánek je jedním ze základních stavebních prvků správného fungování člověka. Kvalita spánku je ovlivňována vícero aspekty, ale tím hlavním, který může každý člověk ovlivnit, je výběr kvalitní matrace.

Matrace španělské výroby jsou ztělesněním kvality a stylu. Dlouholetá tradice a aktivní vývoj produktů pro spánek a odpočinek, samozřejmě s nahlédnutím také na udržitelnost, staví španělské výrobce matrací mezi špičku evropských průmyslových výrobců.

 • KVALITA 
 • ŽIVOTNOST
 • DESIGN
 • POHODLÍ

SKLADBA KVALITNÍCH MATRACÍ

Základní složkou každé matrace je jádro, které dává matraci hlavní vlastnosti. Jádro je dále obklopeno vrchními vrstavami z obou stran a tento celek je z boku uzavřen bočnicemi. Složení těchto jednotlivých vrstev a jejich společné fungovaní/propojení udávají matraci její vlastnosti a úroveň kvality.

SKLADBA

JÁDRA MATRACÍ

Základním stavebním prvkem každé matrace je jádro. Právě jádro je základní popisovaná vlastnost matrace, podle které matrace rozdělujeme. Jádro určuje matraci stěžejní vlastnosti, jako je tvrdost, pružnost i prodyšnost.

Pružinové jádro (bonnell)

Jak již název vypovídá, jádrem pružinové matrace jsou v tomto případě ocelové dráty (pružiny). Tyto matrace mají výbornou prodyšnost.

Taštičkové jádro

Taštičkové matrace jsou vlastně zdokonaleným provedením pružinového jádra. Malé nezávislé pružiny jsou jsou propojeny systémem jednotlivých váčků. Tento systém zajišťuje nejvyšších kvalit pro spánek. Jednotlivé váčky umožňují nezávislý pohyb pružin, které tak poskytují dokonalou podporu těla. Taštičková matrace má také velkou prodyšnost.

Jádro z paměťové pěny

Paměťové pěna má jedinečné vlastnosti, které reagují na hmotnost a tělesnou teplotu. Matrace z paměťové pěny perfektně kopíruje polohu a tvar vašeho těla, a to je v tomto případě i základem těchto matrací.

Pěnové jádro

Pěnové jádro je základním stavebním prvkem klasických matrací, nebo bývá často kombinováno s dalšími druhy provedení. Pěnové jádro je oblíbené pro pohodlí, životnost a nižší náklady. Molitanové matrace jsou nejvíce rozšířené v nižších cenových relacích matrací.

SKLADBA

VRCHNÍ A SPODNÍ VRSTVA MATRACÍ

Nejlepší matrace jsou tvořeny mnoha vrstvami, které obklopují jádro z obou stran a doplňují jeho vlastnosti. Jsou to různé vrstvy přírodních vláken, textilií, pěn různých hustot a vlastností, paměťových pěn, aloe vera, latexu, grafenu a dalších vláken. Vznikají tak latexové matrace, grafenové matrace atd.

SKLADBA

POVRCHOVÉ VRSTVY

Povrchové vrstvy, které nejvíce vnímáme, dávají matraci konkrétní specifické vlastnosti, které činí sortiment matrací tak rozmanitý.

Vrchní vrstva matrace může mít hřejivé vlastnosti, nebo naopak chladivé vlastnosti, paměťové vlastnosti, či klasické vlastnosti pěnové a další, tvořící například zdravotní matrace. Skladba matrace odpovídá požadovaným vlastnostem každé matrace a tato skladba rozděluje matrace na jednostranné a oboustranné. Oboustranné matrace dávají uživatelům možnost pravidelně matraci otáčet prodloužit tak její životnost, zároveň mohou mít z každé strany jiné vlastnosti.

BOČNICE

Kvalitní matrace se obvykle pojí s velkou výškou matrace, okolo 28 cm a výše. I při těchto výškách je nutné zajisti bočnicím pevnost, aby se člověk při sedu na kraji nepropadal. Polstrované čalouněné strany matrací jsou tak nutností pro správné fungování matrace. Také dávají matraci pevný základ pro umístění úchytů, které usnadňují manipulaci s matrací.

 • ZPEVNĚNÍ 
 • MANIPULACE
 • VENTILACE

Španělská kvalita

Matrace španělské výroby tvoří široký sortiment luxusních matrací s dlouhou životností a vysokou kvalitou, co se týče materiálu i zpracování. Tyto luxusní matrace Vás okouzlí také svým unikátním designem, který odráží kvalitu celého zpracování.

S dosud zmiňovanou kvalitou zpracování se pojí i malá nevýhoda, a to sice velikost matrací a jejich hmotnost. Tyto luxusní matrace bohužel nelze dodávat v rolích. Matrace jsou dodávány v kartonu, ve finální podobě. Při výběru (zejména rozměru 180x200 cm) je tak nutné vzít v potaz manipulaci s matrací na dané místo.

DALŠÍ VLASTNOSTI MATRACÍ

Rozměry matrací

Jednolůžko – Do jednolůžkových postelí se vyrábějí matrace 90x200 cm, 105x200 cm, 120x200cm a matrace 140x200 cm. Některé typy matrací nabízejí i rozměr matrace 80x200 cm, nebo ve zkrácené verzi 80x190 cm.

Dvoulůžko – Klasická dvoulůžková postel začíná na rozměru matrace 160x200 cm, dále pak matrace 180x200 cm, v pár případech naleznete velké matrace 200x200cm.

Tvrdost matrací

Každý člověk konkrétně vyžaduje určitou tvrdost matrace. Ať už podle požadovaného pohodlí, nebo potřeby pro zdravý spánek, či v závislosti na svou hmotnost apod

Tvrdé matrace

Tvrdá matrace poskytuje tělu pevnou oporu a má dlouhou životnost. Tvrdé matrace jsou vhodné především pro mladší osoby.

Střední tvrdost matrace

Univerzální tvrdost pro ty, kteří nemají specifické požadavky. Tělo má dostatečnou oporu a zároveň je pocitově měkčí a přizpůsobivější.

Měkká matrace

Měkké matrace poskytují tělu velmi přizpůsobivý komfort a obecně jsou vhodné zejména pro starší osoby trpící kloubními potížemi apod. Měkké matrace nepřetěžují exponované části těla a zabraňují otokům.

Chránič matrace

Dá se říct, že tyto luxusní španělské matrace jsou dá klenotem vybavení domácnosti. Pro dlouhou životnost matrace v plné parádě proto doporučujeme použití chrániče matrace. Ten Vám umožní pravidelné praní povrchu matrace, které v průběhu let používání jistě oceníte.

 • ŽIVOTNOST 
 • OCHRANA
 • VODOTĚSNOST
 • PRODYŠNOST
Nábytek Malvarosa

Luxusní matrace španělské výroby na Malvarosa

Kromě široké nabídky kvalitních španělských matrací, naleznete na našem webu také luxusní zakázkové postele španělské výroby, u kterých můžete vybírat z různých rozměrů postelí a předemším si u těchto kvalitních postelí na mírů můžete vybrat čalounění z bohatého vzorníku.

Luxusní zakázkové postele Nábytek Malvarosa

A mnohem více! Ponořte se do španělského nábytku, navštivte náš showroom v Praze a nahlédněte do našeho e-shopu. V případě jakýchkoli dotazů nás neváhejte kontaktovat, rádi vám pomůžeme, provedeme vás v showroomu nebo prokonzultujeme výběr toho správného nábytku přesně pro vás.

Kontakt na malvarosa.cz